Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietara apartamentului mi a sechestrat lucrurile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietara apartamentului mi a sechestrat lucrurile

Buna, Proprietara apartamentului in care stateam ( inca am contract pana in august )

M a rugat sa ma mut in iulie caci vrea sa vanda Ap., am zis ok
i ar in data de 17 cand trebuia sa ii dau chiria am rugat o sa ma amane 2 sapt cu chiria, pentru a pune banii deoparte ca si garantie pt viitoare chirie unde ma mut.

Domna m a sunat foarte nervoasa, a tipat si a vorbit urat spunand ca la ea nime nu sta pe gratis.

A inchis apartamentul (cand eu eram la facultate) folosind a doua broasca ( cea de sus, unde doar ea are cheie)

Si nu vrea sa mi deschida sa mi iau lucrurile, am tot sunat o si spune ca are treaba

I ar acum a vorbit si mama cu ea si i a spus ca ea Pleaca din Tara si nu are cand sa vina sa mi deschida.

Mentionez ca cheltuieli pe bloc/facturi nu am restante, si de distrus nu am distrus nimic, Oricum inca are garantia pe care i am dat o cand m am mutat

Ce pot face? ( sunt student si nu prea am
Bani de avocat,

acm pana imi gasesc stau la un prieten, nu prea am haine, am o singura pereche de papuci, restul sunt acolo, am si electrocasnice personale acolo

Am examene la facultate si caietele/cartile/notitele mele sunt toate acolo, de alea as avea nevoie mai mult decat de haine

La politie am depus plangere dar vad ca nu se intampla nimic.
Andrei Alexx, utilizator
Mergeti la politie si rugati sa vina cu dvs sa va luati lucrurile din casa.
Am fost, au spus ca ei nu au cum sa sparga usa, domana sa deschida nu vine..

trandafir2 a scris:

Mergeti la politie si rugati sa vina cu dvs sa va luati lucrurile din casa.