Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Prin ordonanță prezidențială fetita de 10
ani a rămas cu mine până la divorț soțul nu accepta asta și a făcut apel spunând numai minciuni. Avocats mea nu a cerut pensie alimentara așa că el din iulie ia dat doar 235 lei pe bucăți să aibă bani de buzunar și ia cumpărat o giaca și o pereche de papuci. Ea a început scoala la oraș unde este îmbrăcăminte obligatorie. Toate hainele și lucrurile personale au rămas acasă la el și refuza să le dea spunând ca i trebuiesc când merge la el la fiecare 2 săptămâni. Eu ce să fac? Nu reusesc cu un salariu să mai fac față la chirie haine și extra... Menționez că am plecat cu fetita și 2 valize după 12 ani de căsnicie. Avocata mea îmi spune să am răbdare ca o să plătească din urmă dar el contimus să prelungească cu apel unde nu se prezintă sau cu cereripline de minciuni. Un sfat, vă rog

gm69, utilizator
Buna ziua,
Prin ordonanta presedintiala solicitati pensie de intretinere minora.