Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua, Pe santier este permis intrarea cu ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua, Pe santier este permis intrarea cu pantaloni scurti ...

Buna ziua,
Pe santier este permisă intrarea cu pantaloni scurți a lucratorilor?
La locurile de munca din santier se poarta EIP conform listei de echipament intocmita si aprobata de angajator.
Ok, dar in legislatie este specificat undeva ca este permis sa se lucreze cu pantaloni scurti?
Nu HG nr. 1048/ 2006 Cerinte minime de securitate si sanatate pentru utilizarea de care lucratori a EIP la locul de munca, nu exista ca sortiment de protectie pantaloni scurti.