Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ieșire pensie Am coleg care are varsta de 54 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ieșire pensie Am coleg care are varsta de 54 ani împliniți ...

Ieșire pensie
Am coleg care are varsta de 54 ani împliniți și o perioada de 30 ani de contribuție realizata în grupa 1 și condiții speciale. Practic are 54 ani împliniți în luna iunie anul aceste și 30 ani vechime din 1 iulie 1994 pana anul acesta în 2024 în grupa 1 și condiții speciale la Metrorex activitatea de întreținere și reparații desfășurată 100 % în subteran..
Poate ieși la pensie anul aceste pana în 30.August?
Da.
Cred ca se incadreaza , aici:
Anexa 2 din legea 263/2010
6. Activitatea de revizie, întreținere, exploatare și reparație de la metrou, care se desfășoară 100% în subteran
Anexa 3
Societatea Comercială de Transport cu
Metroul METROREX - S.A., localitatea
București
Exact ala este articolul

Carp Mircea a scris:

Da.
Cred ca se incadreaza , aici:
Anexa 2 din legea 263/2010
6. Activitatea de revizie, întreținere, exploatare și reparație de la metrou, care se desfășoară 100% în subteran
Anexa 3
Societatea Comercială de Transport cu
Metroul METROREX - S.A., localitatea
București