Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Intr-un bloc cu 20 de apartamente (19 ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Intr-un bloc cu 20 de apartamente (19 apartamente ...

Buna ziua,
Intr-un bloc cu 20 de apartamente (19 apartamente cu 3 camere + si o garsoniera situata la parter), doar garsoniera mai foloseste teava comuna de gaz. Restul apartamentelor au contor si teava individuala.
In aceste conditii, nu ar trebui sa fie intrerupta alimentarea cu gaz pentru celelealte 19 apartamente si eliminarea aceste coloane verticale?
Ma gandesc in primul rand la siguranta: De ce ar mai fi trebui sa stea incarcata teava de gaz daca nimeni n-o foloseste? Pur si simplu sta degeaba.

Cum s-ar putea elimina?
Multumesc
Mr.Robot, utilizator
Se poate. Dar lucrarea se face in casa celui de la parter.