Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DE CE CAINI SI PISICI SI NU FAMILII CARE SE DESPART
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DE CE CAINI SI PISICI SI NU FAMILII CARE SE DESPART

Buna ziua
bine ca am gasit resurse fizice si psihice sa ne ocupam de CAINI SI PISCI
DAR DE OAMENII CARE SUFERA NU AVEM POSIBILITATI SAU DE FAMILIILE CARE SE DESPART SI RAMAN COPII CARE O SA SUFERE
PENTRU ASTA NU AVEM RESURSE ?????????????????????
CE TREBUIE SA FACEM SA OCROTIM FAMILIILE ???????????????
copiii nu sufera ca se despart parintii , ci pt ca acestia nu se ocupa de ei. Asa ca daca vreti sa nu sufere copiiii dvs, aveti grija lor.
animalele nu au cum sa se apere singure si pt ca unii semeni isi bat joc de animale, se gasesc altii, putin la numar sa aiba grija de ei.
Vreti sa aveti grija de persoane care sufera ? faceti foluntariat intr-un camin de batrani ca nu va retine nimeni.
gi-jane2, moderator
Buna ziua , frumoase raspunsuri , dupa cum vad dumneavoastra nu stiti ce inseamna un azil de batrani si cum ajung acolo batranii , este adevarat eu stiu sunt voluntar in Casa Sperantie si mai suunt voluntar si la un Ong , si nu am pus problema doar din punctul meu de vedere , sunt sute de famili care se despart si copii sufera , si nu sufera ca parinti nu au grija de ei , dar cand dispare un membru din familie stim destul de bine ca este greu suferinta fizica si cea psihica si atunci? de ce sa dam pentru animale , de ce sa nu dam pentru PSIHOLOGI CARE SA AJUTE FAMILIILE SI COPII CARE SUFERA SAU VOR SUFERI IN ACESTE CAZURI
Cat despre caini si pisici Domnul Dumnezeu le-a inzestrat cu puterea de a se hrani
noi Oamenii din ziua de azi suntem in stare sa trimitem BATRANI la aziluri , sa ne despartim de partenerul de viata ca mai apoi SA INFIEM UN CAINE SAU O PISICA
da asta este problema
de ce sa nu dam pentru PSIHOLOGI CARE SA AJUTE FAMILIILE SI COPII CARE SUFERA SAU VOR SUFERI IN ACESTE CAZURI

Pai de ce nu dati, ce va impiedica ?
omul care munceste hotaraste pe banii sai, pe ce ii da. unul ii da pe bautura, altul pe vacante, altul ii da la caini. Dvs ii dati unde vreti,
Buna ziua,problema ești tu care gândești așa,orice câine sau pisică își iubește stăpânul necondiționat ( miliardar sau om al străzii) și la o adică își da viața pentru el,în schimb omul este cel mai pervers animal și mai ales în zilele noastre ( când nu mai se știe ce înseamnă “spirit de sacrificiu,lealitate,iubirea aproapelui,datoria față de țară ( eu am depus jurământ,etc).Ce pretinzi,fă voluntariat,schimbă societatea?Oricum cine nu iubește animalele nu este un mare iubitor de oameni!!!.
Silvy93, utilizator
Nu gandesc asa cum spuneti dumneavoastra , si eu am depus un juramant dar pe timpul acela INSEMNA CEVA
eu aici ma gindesc la sutele de familii care sufera din cauza diferentelor si neasigurari de catre stat la un ajutor un fel de compromis
ceea ce DUMNEAVOASTRA NU VEDETI este altceva o familie care este fericita va si munci si va produce bani si la stat , o familie destramata nu mai face acelasi lucru sotul se apuca de baut , ramane fara munca = ADIO TAXE sotia va munci pentru familie insa nu indeajuns si daca sunt mai multi copii unul sau doi nu vor mai face scoala si ori pleacas din tara ori nu va munci = ADIO TAXE
daca nu avem taxe din ce platim si de ce platim pentru caini si pisici ???????????????????
OARE DE CE AM INCEPUT IN ULTIMA VREME SA AVEM DIN CE IN CE MAI MULTI DROGATI
OARE DE CE IN ULTIMA VREME AVEM DIN CE IN CE MAI MULTI SOMERI ???????
UITATIVA IN JURUL DUMNEAVOASTRA
MAINE POIMANINE NU O SA MAI IESITI DIN CASE DE FRICA CA CINEVA O SA VA DEA IN CAP PENTRU O GEANTA GOALA