Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Fratele a decedat el neavând pe nimeni. A ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Fratele a decedat el neavând pe nimeni. A avut mai ...

Bună ziua. Fratele a decedat el neavând pe nimeni. A avut mai multe amenzi . Eu ii moștenesc și amenzile. Deci trebuie să le plătesc?
Amenzile nu se mostenesc!
Celelalte datorii le mosteniti. Reveniti pe forum daca va cere cineva bani. Nu veți plăti oricum din banii dvs , ci din ce avea fratele sau i se cuvenea din casa părintească.