avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Incercare de inselacine sau ce este asta? ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Incercare de inselacine sau ce este asta?

Buna ziua,
Rog pe cineva din forum sa ma ajute cu o solutie pt .rezolvarea urmatoarei situatii :
Pe pagina de internet a unei firme de vânzari imobiliare apare scoasa la vânzare prin licitatie vila care este proprietate mea si a sotului. Noi nu am plasat imobilul pe pagina spre vânzare. Totusi el apare ca trei anunturi cu trei locatii diferite a « proprietarului » X, domnul respectiv in baza unui contract cu o firmă la care a fost « Sales Associate » pâna in octombrie 2022 când a expirat contactul.
Contactat fiind, a negat orice amestec. Eu personal ma indoiesc.
Am incercat sa contactez atât pe e-mail cât si prin formularul online pe cineva de la firmă.
Nu am primit nici un raspuns. Din pacate »count down »-ul de la cele trei lictatii merge mai departe existând intre ele o diferenta doar de câteva zile.
Are cineva o ideie cum se poate solutiona aceasta ilegalitate ??
Multumiri anticipat !!
Ultima modificare: Marți, 2 Iulie 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 08:38, 2 Iulie 2024
Sesizați poliția.
E posibil sa fie o tentativa de înșelăciune și sa va treziți apoi cu un proces.

București 2024
Multumesc! O sa o fac!
Depuneți ceva în scris și sa luați bon cu nr de înregistrare.
Ultima modificare: Marți, 2 Iulie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tentativa frauda vanzatori olx cflorini cflorini Buna ziua, va rog sfatuiti-ma ce ar trebui sa fac. voi scrie pe scurt despre ce e vorba. Fiind interesat de achizitionarea unui autovehicul second, rasfoiesc ... (vezi toată discuția)
Inselaciune cumparat masina emil51 emil51 Pe 9 Mai 2008 am cumparat o masina de la un tip din Ploiesti, cu care am facut un act de vanzare-cumparare la o dactilografie de langa ... (vezi toată discuția)
Recuperarea prejudiciului inlatura raspunderea penala si cazierul judiciar? iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Supun atentiei d-voastra cazul urmator: Am vandut pe site-ul de anunturi OLX un articol pentru copii - incaltaminte, pentru o suma f. mica. ... (vezi toată discuția)