Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Perioada suspendare permis pentru neacordare de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Perioada suspendare permis pentru neacordare de prioritate(cu victime)

Buna ziua!

In aprilie am avut un accident de masina - o neacordare de prioritate din partea mea, iar o alta masina intrat in mine. In urma accidentului, sotia mea a ajuns la spital, insa s-a dovedit a nu fi nimic grav, iar din cealalta masina nu a fost nicio victima. Evident, sotia nu a depus plangere impotriva mea.

Din ceea ce am mai citit despre cazuri similare, acest lucru s-ar traduce intr-o clasarea a dosarului de urmarire penala.
Cam la ce perioada de suspendare a permisului m-as putea astepta? Sa ma astept la maximul de 180 de zile sau pot spera si la o perioada mai scurta?

Va multumesc pentru raspunsuri!
stefan6989, utilizator