Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Pentru accidentul cu victime cat este ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Pentru accidentul cu victime cat este perioada de ...

Buna ziua. Pentru accidentul cu victime cat este perioada de suspendare a permisului 90 de zile sau 180 de zile?
Multumesc anticipat!
Depinde daca si cum se claseaza dosarul. Poate ajunge si la 180 de zile,
Daca nu, vi se anuleaza permisul.
latka, utilizator
Bună seara. A fost un accident ușor, dar după 2 ore o persoana din mașină cealaltă a chemat ambulanta ca o doare un pic gatul și după ce a ajuns la spital și i sau facut investigatii a plecat acasă.

George.G1 a scris:

Buna ziua. Pentru accidentul cu victime cat este perioada de suspendare a permisului 90 de zile sau 180 de zile?
Multumesc anticipat!

Mie mi-a fost suspendat 180 zile dupa clasare, indiferent ca victima era sub influenta alcoolului si a fugit efectiv in fata mea, trist ca legile sunt in asa fel incat pedepsele sunt aplicate fara a tine cont de circumstante. Nu aveam nici viteza, nici alcool sau altceva, ah...si victima nu a avut nici o zi de spitalizare, a plecat pe picioarele ei acasa.