Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La recalcularea incepand cu 01.09.2024 a punctajului ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La recalcularea incepand cu 01.09.2024 a punctajului total după salariul brut cum ...

Bună ziua,

La recalculare punctajului total după salariul brut cum se vor calcula punctele mediii anuale aferente diferenței dintre net și brut pentru un pensionar in plata cu 30 de ani lucratii in gr.I si in conditii speciale ?
După LG 263 sau după LG 360?
Cu spor de 50% an sau cu spor de 0,5 puncte an ?
Sau nu se adaugă puncte noi la punctajul total deja avut și se calculeaza din nou cu brut cu tot?

Mulțumesc!
tiberiu1001, utilizator