avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La recalcularea incepand cu 01.09.2024 a punctajului ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La recalcularea incepand cu 01.09.2024 a punctajului total după salariul brut cum ...

Bună ziua,

La recalculare punctajului total după salariul brut cum se vor calcula punctele mediii anuale aferente diferenței dintre net și brut pentru un pensionar in plata cu 30 de ani lucratii in gr.I si in conditii speciale ?
După LG 263 sau după LG 360?
Cu spor de 50% an sau cu spor de 0,5 puncte an ?
Sau nu se adaugă puncte noi la punctajul total deja avut și se calculeaza din nou cu brut cu tot?

Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 2 Iulie 2024
tiberiu1001, utilizator

Alte discuții în legătură

Campania de recalculare pensii rududoo rududoo Sunt pensionar din anul 2015. Am avut o perioada de 5 ani (1985-1990) lucrata pe santier cu program de 12 ore, gr.II de munca, acord global, castiguri ... (vezi toată discuția)
Buna ziua .am lucrat 28 de ani in grupa a ll de munca. am ieșit ... mcraciun mcraciun Buna ziua .Am lucrat 28 de ani in grupa a ll de munca. Am ieșit la pensie la limita de vârsta.Vă rog sa -mi spuneți cum s-a calculat creșterea pensiei ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am si eu o intrebare:daca stie cineva,am: total puncte ... yonica09 yonica09 Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: total puncte 59,21808,.din care,.51,61734 conditii normale de munca,.2,90123 pensie suplimentara(anterior ... (vezi toată discuția)