Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Promovare 2024
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Promovare 2024

Este posibil să fiu promovat, prin examen, pe un post care nu este unic, conf, OUG nr. 115/2023 (sistem bugetar)?
Mulțumesc!
Legal Advisor, utilizator
Da, exista aceasta posibilitate...Promovarea în grad profesional se face prin concurs sau examen, organizat de către autorităţile şi instituţiile publice, cu încadrarea în fondurile bugetare.
Mulțumesc frumos!