avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Promovare 2024
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Promovare 2024

Este posibil să fiu promovat, prin examen, pe un post care nu este unic, conf, OUG nr. 115/2023 (sistem bugetar)?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 2 Iulie 2024
Legal Advisor, utilizator
Cel mai recent răspuns: Legal Advisor , utilizator 12:26, 2 Iulie 2024
Da, exista aceasta posibilitate...Promovarea în grad profesional se face prin concurs sau examen, organizat de către autorităţile şi instituţiile publice, cu încadrarea în fondurile bugetare.
Mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrarea in munca pensionatul pensionatul Care este cadrul legal de incadrare a unui nou angajat cu contract de munca in sistemul bugetar? Este cazul unui administrator la cresa care nu are si nu a ... (vezi toată discuția)
Promovare in treapta functionari publici msz msz BUna, am o problema legata de promovarea in treapta a functionarilor publici. Sunt incadrat consilier juridic grad asistent treapta 3. in data de 1 August 2008 ... (vezi toată discuția)
Avansare in grad profesional foltalucian foltalucian Lucrez in sistemul bugetar din anul 1994, cand am fost incadrat pe studii medii. Deorece din 1994 si pana in prezent nu am fost avansat la termenele legale, ... (vezi toată discuția)