Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara testament Eu sunt singurul copil al tatalui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara testament Eu sunt singurul copil al tatalui el doreste ...

Buna seara testament
Eu sunt singurul copil al tatalui el doreste sa imi de a mi e apartamentul dar mama m ai are doing copii din alta casatorie tatal lor este decedat...mama doreste sa ii de a tatalui parter ei de la apartament si tata da alba tot apartamentul pe nume el poate sa faca un testament la notar pin care specifica ca doreste sa imi ramana mi e apartamentul fara ca ceilal ti frati sa alba nici un drept sau sa poata sa atace dupa moartea lui nu sunt pe numele tatalui ceilalti 2 fratii...multumesc frumos ptr raspuns
Nu aveti nevoie de nici un testament daca fiind singurul copil al tatalui, sunteti singurul lui mostenitor.
Ceilalti frati o mostenesc pe mama impreuna cu dvs.