Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Sotul este retinut la politie de duminica, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Sotul este retinut la politie de duminica, 30.06.2023 ...

Buna seara! Sotul este retinut la politie de duminica, 30.06.2023 pe teritoriul Germaniei si nu stiu nimic de el de atunci. Atat a apucat sa mi spuna imediat dupa ce l a retinut ca nu poate vorbi ca e la politie. Dreptul meu ca cetatean este sa fiu informata unde este, nu?! Menționez ca a fost in detentie in trecut la ei pt furt si l a eliberat mai repede decat a fost sentinta. A trecut mai bine de 10 ani de cand nici macar nu a tranzitat aceasta tara,pana duminica cand l a oprit imediat dupa vama si l a retinut. Era in tranzit, mergea in Danemarca la munca cu masina proprie. Meseria lui este de sofer de camion si tranziteaza multe tari. Unde ma adresez sa pot afla informatii despre el, starea lui ? Mulțumesc!
Dreptul dvs e să fiți informată dacă solicitați informațiile.