Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Locuiesc la bloc la etajul 4 unde era o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Locuiesc la bloc la etajul 4 unde era o cameră destinată ...

Bună ziua!
Locuiesc la bloc la etajul 4 unde era o cameră destinată ( uscător de rufe). Acest spațiu era plin de gunoaie și aproape nimeni nu-l mai folosea, așa ca am vorbit cu locatarii din bloc și l-am luat eu, mărindu-mi astfel apartamentul cu încă o cameră. Menționez ca majoritatea locatarilor 11/12 au fost de acord ca să iau acest spațiu. Doar un singur proprietar nu vrea să semneze pt ca el nu este de acord. ( Eu am adus niște îmbunătățiri blocului de care beneficiază toți locuitorii; acoperiș și ușă termopan la intrarea în bloc, cutii poștale, geamuri termopan pe casa scării și văruire integrală ) cum să procedez pt a mă pune în regulă cu actele ?
Mulțumesc
Trebuia, inca de la inceput sa faceti toate intelegerile in scris. Acum, daca tot ziceti ca aveti un vecin care nu este de acord, este mai greu de raspuns...