Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am citit ca o persoana de cetatenie straina nu poate ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am citit ca o persoana de cetatenie straina nu poate merge la ...

Am citit ca o persoana de cetatenie straina nu poate merge la ambasada romaniei pentru a face imputernicire unui cetatean roman in vederea semnarii unui contract de donatie. Avand in vedere ca notarul nu accepta alt tip de document, asta inseamna ca nu exista nicio alta solutie?
Unde ati citit asa ceva?
Cornel Vasile, Consilier juridic
A fost raspunsul unui notar la o intrebare adresata pe website-ul lor.
Din pacate, cred ca raspunsul dat este gresit..o persoana de cetatenie straina poate merge la ambasada romaniei pentru a face imputernicire unui cetatean roman in vederea semnarii unui contract de donatie.