Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Străbunici mei sunt proprietari de casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Străbunici mei sunt proprietari de casa și teren ...

Buna ziua. Străbunici mei sunt proprietari de casa și teren pe acte din 1910. A murit în 1950 și nimeni de atunci nu a făcut succesiune. Moștenitori Bunici și apoi părinții mei a murit. Cum pot devine proprietar in afara uzucapiune deoarece nu este posibil. Mulțumesc.
Buna ziua!
Deschideti succesiune.
De câtă știu pot deschide succesiune după părinții mei la notar. Cum pot face succesiune după strabunici dacă toți moștenitori pân la mine sunt decedați?
Succesiunea o deschid cei care sunt in viata.Ca sa-i mosteniti pe parinti trebuie facuta si succesiunea dupa bunici.Mergeti la notar si intrebati.