Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua sunt căsătorit în concubinaj de 2 ani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua sunt căsătorit în concubinaj de 2 ani și sotia ...

Bună ziua sunt căsătorit în concubinaj de 2 ani și sotiea mea are nevoie de un consult medical pot să o iau pe asigurarea mea ca cooasigurat?si ce acte îmi trebuiesc,vă mulțumesc pentru înțelegere, aștept un răspuns.
Buna ziua!
Gasiti aici detalii
[ link extern ]
Domnule, ori sunteți căsătorit, ori în concubinaj, căsătorit în concubinaj, nu exista!
Dacă trăiți în concubinaj nu va puteți coasigura concubina! Ca sa fie asigurata va trebui sa plătească asigurare ( puteti incheia contract fără sa fie angajata), deci ori platiti serviciile medicale ori merge la munca și va fi asigurata, ori o luați de nevasta.
gi-jane2, moderator