avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, va rog să-mi spuneți dacă pot călători ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, va rog să-mi spuneți dacă pot călători cu minor ...

Buna ziua, va rog să-mi spuneți dacă pot călători cu minor (nu sunt părintele lui nici tutore legal) în străinătate în condițiile în care acesta a fost trecut la vama de către părinții lui și încredințat mie, fara declarație notariala Multumesc

Alte discuții în legătură

Minor care calatoreste fara parinti irinagh irinagh Buna ziua, Doresc sa stiu care sunt demersurile legale care trebuiesc realizate in cazul in care un minor trebuie sa calatoreasca in strainatate, nu cu ... (vezi toată discuția)
Procura scoatere copil minor din tara Ceramiq Ceramiq Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca pentru Turcia procura pentru scoaterea copilului minor din tara trebuie tradusa in limba turca? Este suficienta ... (vezi toată discuția)
Acte pentru calatorie in strainatate a unui minor maryglesnea maryglesnea Buna ziua! Va rog sa binevoiti sa ma ajutati cu informatii referitoare la iesirea din tara pentru un minor. Am o fetita de 15 ani si am divortat de tatal ei ... (vezi toată discuția)