avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am transmis o factura de doua ori in spv.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am transmis o factura de doua ori in spv.

Am transmis o factura de doua ori in spv, cum pot rezolva problema?
Ultima modificare: Duminică, 7 Iulie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 19:08, 7 Iulie 2024
Trebuie făcută o factură nouă cu minus care să storneze una din facturile depuse. Bineînțeles că și în contabilitate vei înregistra prima factură de două ori astfel încât sa ai două facturi cu plus și una cu minus ca și în SPV.
Ultima modificare: Duminică, 7 Iulie 2024
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stornare factura an 2010 oana_ic oana_ic Buna ziua, Am o problema urgenta de rezolvat si in acest sens va solicit ajutorul. Lucrez la o firma prestatoare din domeniul constructiilor si trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila garantie ambalaje ani_muresan2000 ani_muresan2000 cum inregistrez in contabilitate factura cu minus primita de la furnizor cu specificatia garantie ambalaje respectiv casete de bere si facturile cu plus ... (vezi toată discuția)
Factura gresita Monika_80 Monika_80 Buna ziua, Ce se poate face in cazul in care am primit o factura de la furnizor gresita? Sa va dau exemplu: noi am facut nir pt factura de marfa in valoare ... (vezi toată discuția)