Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am transmis o factura de doua ori in spv.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am transmis o factura de doua ori in spv.

Am transmis o factura de doua ori in spv, cum pot rezolva problema?
george-neagu, moderator
Trebuie făcută o factură nouă cu minus care să storneze una din facturile depuse. Bineînțeles că și în contabilitate vei înregistra prima factură de două ori astfel încât sa ai două facturi cu plus și una cu minus ca și în SPV.
Iulian MANEA, Contabil