Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN pentru crearea de jucării din textil?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN pentru crearea de jucării din textil?

Salutare!
Imi puteti spune ce cod CAEN pot folosi pentru crearea de jucarii din textil (unice si handmade) ? Este necesara autorizatia de mediu pentru o astfel de activitate?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Cod CAEN 3240 - Fabricarea jocurilor si jucariilor

Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 3240 este nevoie de Autorizație Mediu
Multumesc mult pentru raspuns!
Pentru mai multe detalii si pentru a stii in ce consta aceasta autorizatie, imi puteti spune catre ce institutie ar trebui sa ma indrept?