avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ce se întâmplă dacă cineva nu plătește timp de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ce se întâmplă dacă cineva nu plătește timp de 12 luni ...

Ce se întâmplă dacă cineva nu plătește timp de 12 luni cardul de cumpărături? Poate fi executat silit? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 16:01, 8 Iulie 2024
Categoric va fi executat silit, si chiar mai repede de 12 luni, daca banca se misca repede.
Ultima modificare: Luni, 8 Iulie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie executare silita andreea.c andreea.c Buna seara. As avea si eu o intrebare si anume, azi am ridicat de posta somatia de la banca. Am facut refinantare la ei in august 2009 si in ultimele 3 luni nu ... (vezi toată discuția)
Divort si credit ipotecar restantier silvana25 silvana25 Buna ziua! Problema mea este una complexa - am contractat in 2008 un credit ipotecar in CHF, pe care in 2015 l-am schimbat in lei. Eu sunt debitor iar sotul ... (vezi toată discuția)
Scadență anticipată AlexandruS. AlexandruS. Buna ziua , eu sunt plecat din țară de 8 luni și am un card de cumpărături si un credit de nevoi personale la aceeași banca (x) , cel de nevoi personale ... (vezi toată discuția)