Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act de donatie de la tata catre fiica pentru o casa cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act de donatie de la tata catre fiica pentru o casa cu uz viager ...

Act de donatie de la tata catre fiica pentru o casa cu uz viager pentru tata: as dori sa stiu daca in urmarea unui act de donatie, fiica poate sa intre in folosinta de anumite corpuri de locuinta care fac parte de aceasta casa convietuind cu tatal?
daca tatal are drept de uzufruct pt toata casa, fata va locui acolo doar cu acordul tatalui.
Cel mai sanatos este sa nu faceti nici un fel de acte , convietuirea la un loc este dificila . Ori vindeti si luati doua imobile daca este posibil, ori fiica sa astepte sa mosteneasca la momentul potrivit. Uitati-va pe acest forum la problemele altor persoane.