avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi trimită înștiințare ...

Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi trimită înștiințare că am de dat înapoi 8.439 Lei
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 09:16, 13 Iulie 2024
Buna ziua,

Sa inteleg ca ati avut o datorie initiala de 2.000 de lei, care a ajuns restant si cu dobanzi si tot fel de cheltuieli datoria a ajuns la 8 mii si ceva de lei. Aveti datoria la un IFN tip Provident, TBI?
Da, este adevărat ce spuneți, așa sunt penalizați de creditori toți datornicii care rămân cu restanțe scadente anticipat, și apoi neachitate.
Să nu vă surprindă că pe termen mediu datoria dvs poate ajunge chiar și la 1 miliard de lei vechi......
Riscați să intrați într-un cerc vicios, de unde nu mai puteți să ieșiți toată viața.
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Iulie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai multe executări silite Sorin1122 Sorin1122 Buna ziua, Situatia sta în felul următor. Totul a început acum 3 ani și ceva, la o jumatate de am după ce m-am angajat. Intr-o luna am avut nevoie ... (vezi toată discuția)
Nelamurile comisioane card vladp33 vladp33 buna ziua, am inca din 2007 un card de cumparaturi emis de [editat] IFN SA. In contract este mentionat \\\\"[b]Rata dobanzii lunare de reesalonare [/b]1.10% ... (vezi toată discuția)
Penalitati si dobanzi calculate la penalitati si dobanzi? vasilica2412 vasilica2412 poti plati la o datorie restanta (sold de 911 lei am platit la el pana acum aproximativ 2000 lei si cica as mai datora 2600 lei) continuu penalitati si ... (vezi toată discuția)