Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi trimită înștiințare ...

Am o propire care de la 2000 lei au ajuns să îmi trimită înștiințare că am de dat înapoi 8.439 Lei
Buna ziua,

Sa inteleg ca ati avut o datorie initiala de 2.000 de lei, care a ajuns restant si cu dobanzi si tot fel de cheltuieli datoria a ajuns la 8 mii si ceva de lei. Aveti datoria la un IFN tip Provident, TBI?
Da, este adevărat ce spuneți, așa sunt penalizați de creditori toți datornicii care rămân cu restanțe scadente anticipat, și apoi neachitate.
Să nu vă surprindă că pe termen mediu datoria dvs poate ajunge chiar și la 1 miliard de lei vechi......
Riscați să intrați într-un cerc vicios, de unde nu mai puteți să ieșiți toată viața.
Dapix, utilizator