Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie constructie firma luminoasa
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie constructie firma luminoasa

Salut!
Am si eu o intrebare: de ce fel de autorizatii am nevoie pentru montarea unei cruci de farmacie pe un stalp? Stie cineva sa imi spuna pe unde am de alergat pentru a obtine aceste autorizatii? Ce costuri implica?

Multumesc si astept raspuns.:)
Smara.
Ai nevoie de autorizatie de construire firma luminoasa.
In primul rand trebuie sa obtii un Certificat de urbanism de la primarie
In al doilea rand trebuie intocmit proiectul si documentatie pentru obtinerea autorizatiei de construire( implica un arhitect, obtinerea unor avize( ex. politia rutiera, comisia de monumente, daca e cumva in zona protejata...vor fi precizate in certificatul de urbanism).
Taxele de autorizare nu sunt f. mari, iar proiectul unui arhitect poate varia de la 200 euro la 800 de euro in functie de orasul in care trebuie amplasata, complexitate, nr. de avize....etc.
Va mai trebui si acordul proprietarului stalpului.
Flo