avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Aș fi recunoscătoare dacă ar putea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Aș fi recunoscătoare dacă ar putea cineva să ...

Bună ziua,
Aș fi recunoscătoare dacă ar putea cineva să îmi răspundă la următoarea întrebare:
Tatăl meu, decedat, a fost prizonier de război în URSS aproape 6 luni.
Mama mea, în vârstă de peste 100 de ani are dreptul la indemnizație conform decretului lege 118/1990?
Are livretul militar care atestă perioada de prizonierat.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 13:45, 13 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Gasiti aici detalii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie urmas de veteran de ràzboi MIHAILSANDULESCU MIHAILSANDULESCU Bunà ziua, Am si eu douà intrebari, putin cam bizare dar totusi le pun. Atât eu cat si sotia suntem Cetàteni Români cu domiciliul în Franta de peste 30 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, bunicul meu a fost prizonier în lagăr rusesc iar ... Anonim09 Anonim09 Bună ziua, bunicul meu a fost prizonier în lagăr rusesc iar tatăl meu( decedat în luna asta) a beneficiat din 2021 de o indemnizație lunară in baza ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 si pentru prozonierii de razboi ? allexandru83 allexandru83 Buna ziua, Prevederile legii 221/2009 statueaza ca [i]\"Prezenta lege se aplică şi persoanelor [b]cărora le-au fost recunoscute drepturile prevăzute de ... (vezi toată discuția)