Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca un băiat are o relație cu o fata și stau in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca un băiat are o relație cu o fata și stau in concubinaj ...

Daca un băiat are o relație cu o fata și stau in concubinaj și fata este însărcinată în 5luni și se despart și vrea să o de-a afara din casa are dreptul
? Și băiatul poate avea custodia copilului
Dacă e casa lui o poate evacua.
Ce custodie, daca nu exista încă un copil?
După ce se naște, băiatul poate recunoaste copilul și f putin probabil ca instanta sa stabilească ca locuinta copilului sa fie la tata.
Iar " custodia" va fi oricum, comuna.
gi-jane2, moderator