Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara,am avut un accident rutier,am intrat în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara,am avut un accident rutier,am intrat în depășirea ...

Bună seara,am avut un accident rutier,am intrat în depășirea unui tractor agricol și tractoristul a virat stânga fără a semnaliza intenția și fără să se asigure a lovit mașina în plin avariată foarte rău și pe mine mă accidentat grav am ajuns la spital cu dureri la coloana cervicală ,nu am anunțat poliția și cel care a provocat accidentul refuză să-mi plătească îngrijirea medicală si timpul în care nu o să pot să munceasc,unde trebuie să mă adresez să îmi plătească îngrijirea medicală și repararea mașinii?
Trebuie sa va adresati politiei, cea pe care ati omis-o initial.Veti fi amendat pentru nedeclarare la timp, dar se va cerceta vinovatia in acest caz de accident.