Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicală în 2 state europene
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicală în 2 state europene

Bună!
Sunt cetăţean român, am domiciliul/reşedinţa în România, lucrez pentru o firmă din România, dar doresc să lucrez de la distanță pentru o firmă din Germania. Ce ar trebui să fac ca să nu achit asigurarea medicală în Germania, deorece deja achit asigurarea în România și nu voi putea beneficia/utiliza asigurarea medicală în Germania și nici nu voi locui în Germania.
Criss_c, utilizator