Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Bunicul meu a fost împușcat de către ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Bunicul meu a fost împușcat de către comuniști ...

Bună ziua, Bunicul meu a fost împușcat de către comuniști în anul 1949 și până în prezent nu se știe unde a fost aruncat trupul,unde pot să mă adresez pentru căutarea trupului bunicului să-i fac o înmormântare creștinească și dacă am dreptul la despăgubiri morale că fiind nepotul de gradul 1 ?
unde pot să mă adresez pentru căutarea trupului bunicului

nicaieri, ar fi o absurditate. daca nu s-a gasit atunci, nici vb sa caute cineva, ce sa mai caute acum? Despagubiri pt a avut dreptul tatal dvs, nu dvs care nici nu l-ati cunoscut
gi-jane2, moderator