Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Am o interprindere individulala pe care am infiintato ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Am o interprindere individulala pe care am infiintato de un an ...

Am o interprindere individulala pe care am infiintato de un an de zile, sediul firmei este pe o alta adresa fata de cea unde am domiciliul, unde nu locuia nimeni, acum primaria ma obliga sa platesc taxa de salubritate, tinand cont ca nu locuest acolo nu mi se pare normal ma putet ajuta cu pareri
Ati declarat la ONRC ca nu desfasurati activitate la sediu? Aveti certificat constatator din care reiese acest lucru? Platiti din banii I.I. cheltuielile cu utilitatile pentru sediul social?