Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca pe perioada determinata

Va rog sa-mi spuneti un con tract de munca pe perioada determinata intr-o institutie de spectacole se poate incheia pe o perioada de 24 luni de trei ori consecutiv???
Nu poate fi incheiat pe o perioada mai mare de 24 luni (art.82). Se poate prelungi de 3 ori in perioada de 24 luni.
Nu.
Cele 3 contracte consecutive sunt in interiorul termenului de 24 luni.