avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1996 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca pe perioada determinata

Va rog sa-mi spuneti un con tract de munca pe perioada determinata intr-o institutie de spectacole se poate incheia pe o perioada de 24 luni de trei ori consecutiv???
Cel mai recent răspuns: adelaida_07 , utilizator 21:01, 5 Februarie 2010
Nu poate fi incheiat pe o perioada mai mare de 24 luni (art.82). Se poate prelungi de 3 ori in perioada de 24 luni.
Nu.
Cele 3 contracte consecutive sunt in interiorul termenului de 24 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art 80 si 82 codul muncii mirrale mirrale am o intrebare legata de articolele de mai sus din codul muncii, care se refera la contractul individual de munca pe durata limitata. nu este foarte clar daca ... (vezi toată discuția)
Act aditional pe durata determinata? corina.trandafir corina.trandafir Buna ziua am o angajata cu contract pe durata determinata .Inainte de expirarea perioadei i s-a intocmit un act aditional de prelungire pe inca o perioada, ... (vezi toată discuția)
Contract de munca perioada determinata mihaela71 mihaela71 Am o salariata angajata cu contract de munca perioada determinata de la 14.10.2010 pana la 28.02.2010.astazi ar fi ultima zi de munca,insa doresc sa-i ... (vezi toată discuția)