Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Electrica a montat un blocul de măsură ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Electrica a montat un blocul de măsură și protecție ...

Bună ziua,
Electrica a montat un blocul de măsură și protecție monofazat, a bransat un garaj aflat peste drum de blocul nostru fără a avea acordul nostru locatarii și proprietarii blocului. Proprietarul garajului nu stă la noi în bloc. Nu era nevoie de acordul nostru al proprietarilor?
Nu este nevoie de acordul asociatiei, distribuitorul de energie e proprietarul retelei si alege solutia tehnica cea mai convenabila lui.
latka, utilizator