avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1014 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Imagini cu mine folosite fara acordul meu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Imagini cu mine folosite fara acordul meu

Buna ziua
Acum 3 ani am colaborat cu o companie de videochat unde mi am dat acordul sa mi se foloseasca pozele in scopul de ami face reclama cat colaborez cu ei


Ulterior a dat faliment si 3 ani mai tarziu imi vad pozele folosite in scop de a face reclama unei aplicatii de dating detinuta de acelasi patron

Se poate face ceva ?

Alte discuții în legătură

Folosirea pozelor in care apar siglele altor companii LNicoleta LNicoleta Buna ziua, Compania noastra are pe site-ul de prezentare mai multe poze proprii ( facute personal) . Fiind in domeniul activitatii conexe transporturilor in ... (vezi toată discuția)
Hartuire sau santaj? caceramona caceramona buna ziua, am o prietena care are probleme cu fostul prieten , dupa ce a decis sa se desparta de el pt ca o batea .. acesta nu ii da pace a facut rost de ... (vezi toată discuția)
Drepturi de autor alex1alex alex1alex As dori sa stiu daca dau un copyright ( drept de autor) la o prezentare power point si ca fundal muzical am folosit mai multe opere ale unor artisti, lezez ... (vezi toată discuția)