avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Rog un model de suplinire acord parental prin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Rog un model de suplinire acord parental prin ordonanta presedintiala ...

Rog un model de suplinire acord parental prin ordonanta presedintiala pt eliberare pasaport minor si respectiv suplinirea consimtamantului paratului in vederea deplasarii minorului in strainatate in perioada vacantei de vara.
Plz!

Alte discuții în legătură

Poate fi modificata o cerere de drept comun in ordonanta presedintiala? kik101 kik101 Am introdus o actiune pe fond in vederea suplinirii consimtamantului paratului pentru a calatori cu minorul in strainatate in luna septembrie. Avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Calatorie minor din spania ContSters366865 ContSters366865 Buna ziua ! Spuneti-mi va rog, poate sa calatoreasca un minor din Spania in Romania (cu mama sa), daca are pasaportul expirat ? In schimb are o hotarare ... (vezi toată discuția)
Acte personale - pașaport pentru minor care locuiește în străinătate Loryley Loryley Buna seara. Am si eu o întrebare. Locuiesc în Austria, am avut o relație cu cineva din care rezultă si un copil . Tatăl copilului a plecat în Germania. ... (vezi toată discuția)