avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PFA roman - locuință în UE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PFA roman - locuință în UE

Bună ziua!
Vă rog, dacă mă puteți lămuri în ceea ce privește situația mea.
Sunt în România și am un PFA cu care colaborez cu o firmă de logistică. (Sunt dispecer logistica)
În curând voi pleca în Spania unde voi locui permanent.
M-ar interesa dacă îmi pot păstra acest PFA în România și în Spania să fac contract de colaborare cu o firmă spaniolă (în cazul unui job) sau trebuie să renunț la PFA roman pt a-mi deschide PFA spaniol?
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 22 Iulie 2024
Sabs Alecs, utilizator

Alte discuții în legătură

Munca in spania mibut mibut Buna ziua, Am primit o oferta de job in Spania si am cateva nelamuriri pe care v-as ruga sa mi le clarificati daca se poate. 1. Ce acte imi trebuie ... (vezi toată discuția)
Naționalitate română și spaniolă andririsa andririsa Buna ziua. Situatia mea este urmatoarea: locuiesc in Spania de 12 ani iar in 2013 am solicitat si obtinut nationalitatea spaniola. La obtinerea ... (vezi toată discuția)
Schimbare domiciliu minor/custodie exclusiva yoyo1234 yoyo1234 Divort notar in anul 2014. Conventie autentificata in privinta minorului prin care s-a stabilit ca minorul va locui cu mama (la o adresa unde aveam contract de ... (vezi toată discuția)