Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PFA roman - locuință în UE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PFA roman - locuință în UE

Bună ziua!
Vă rog, dacă mă puteți lămuri în ceea ce privește situația mea.
Sunt în România și am un PFA cu care colaborez cu o firmă de logistică. (Sunt dispecer logistica)
În curând voi pleca în Spania unde voi locui permanent.
M-ar interesa dacă îmi pot păstra acest PFA în România și în Spania să fac contract de colaborare cu o firmă spaniolă (în cazul unui job) sau trebuie să renunț la PFA roman pt a-mi deschide PFA spaniol?
Multumesc!
Sabs Alecs, utilizator