Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare! am cumparat in iunie o masina de Spania si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare! am cumparat in iunie o masina de Spania si inainte ...

Salutare! am cumparat in iunie o masina de Spania si inainte cu doua zile de RAR a fost declarata furata,eu nestiind acest lucru am mers la programarea de la RAR si acolo au venit cei de la SIC (IPJ) si mi-au zis ca masina a fost declarata furata !
Ce pot sa fac? eu am avocata in momentul de fata si mi-a zis sa facem plangere pentru inselaciune si sa trimitem si in spania la proprietar sa vedem daca ridica si daca ne raspunde la ceea ce o sa ii trimitem !
Cel care mi-a vandut masina se pare ca avea buletin fals …. momentan tin masina in fata blocului si e foarte probabil sa se intoarca la proprietar din ce mi-a zis doamna avocat ! Uitasem sa mentionez,masina este din anul 2021 si cu aplicatia celor de la Bmw poti vedea masina in timp real oriunde se afla…si atunci cim poti sa declari o astfel de masina pierduta dupa cateva luni?numai la mine avea o luna inainte sa fie declarata furata …
rosogaalexandru, utilizator