Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține permis de ...

Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține permis de conducere categoria B emis în Algeria plus permis internațional. Poate conduce în România ? Poate preschimba permisul de conducere sau trebuie să dea examen din nou? Mentionez ca are permis de sadere pentru încă 5 ani și locuiește în România de 2 ani. Mulțumesc
Iuliana2210, utilizator
Cu permisul international, poate conduce linistit.