avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține permis de ...

Buna dimineata! Soțul meu este algerian și deține permis de conducere categoria B emis în Algeria plus permis internațional. Poate conduce în România ? Poate preschimba permisul de conducere sau trebuie să dea examen din nou? Mentionez ca are permis de sadere pentru încă 5 ani și locuiește în România de 2 ani. Mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 23 Iulie 2024
Iuliana2210, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 09:23, 23 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cu permisul international, poate conduce linistit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea permisului de conducere Ozan_Duyar Ozan_Duyar Ce acte imi trebuie pentru schimbarea permisului de conducere Algerian in permis romanesc fiind cetatian roman . (vezi toată discuția)
Preschimbarea permisului de conducere din uk in romanesc Ciobanuliviuvasile Ciobanuliviuvasile Va rog sa ma informa- ti cu privire la schimbaria permisului de conducere Englezesc(UK) in cel ROMANESC ,cu specificaria ca l-am preschimbat de oarece am ... (vezi toată discuția)
Permis conducere cat c 78stefan 78stefan Detin permis de conducere cat B si sunt cetatean roman.Permisul il am deja schimbat din romanesc in U.K. ... (vezi toată discuția)