Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat pt sediu srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat pt sediu srl

Bună ziua, am avut un contract de comodat pt sediu srl care a expirat de aproximativ 10 ani și totuși acum proprietarul îmi cere sa- mi mut activitatea de la adresa lui pt ca el plătește impozit prea mare.Mentionez ca firma nu mai are activitate de 10 ani deși nu am radiat- o .Va rog dacă ma puteți ajuta cu un sfat cum pot sa procedez pt ca el spune ca încă ii mai apare la admin financiara ca are o firma la adresa.Va mulțumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Radiați firma. Ulterior adresă la ANAF și taxele locale. Proprietarul are dreptate.

PFA Secretar notariat