Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce sunt documentele oficiale ? In ce lege sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce sunt documentele oficiale ? In ce lege sunt definite ?

Ce sunt documentele oficiale ?
In ce lege sunt definite ?
Documente oficiale înseamnă documente emise de o autoritate publică, de exemplu:
- documente care emană de la o instanță judecătorească sau de la un funcționar al unei instanțe judecătorești;
- documente administrative;
- acte notariale;
- certificate oficiale aplicate pe documente private;
- documente diplomatice și consulare.
[ link extern ]