avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Raman mereu blocat la granita cand incerc ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Raman mereu blocat la granita cand incerc sa trec ...

Buna ziua,
Raman mereu blocat la granita cand incerc sa trec prin poarta electronica cu pasaportul romanesc de cate ori intru sau ies din Marea Britanie. Mentionez ca pasaportul expira in 2029 si sunt in MB cu viza de munca. Ce pot face? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 13:14, 27 Iulie 2024
Nu este clara problema... detaliati putin, ca de trecut treceti torusi. Erori la scanare se mai intampla, poate fizionomie nu mai e ca in 2019, poate mai e cate o eroare, nu stiu... spuneti-ne ceva, ca nu avem date sa va ajutam. Asta pe langa faptul ca ar trebui sa intrebati autoritatile responsabile din tara respectiva si nu pe noi...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor urgent va rog! pasaport expirat in strainatate Baphomedd Baphomedd Sunt in Turcia şi mi-a expirat pasaportul ,vreau sa stiu daca vor fi probleme la plecarea in Romania,pentru ca am de gand sa plec cu el expirat. Macar sa stiu ... (vezi toată discuția)
Casatorie in romania cu cetatean pakistanez malak malak Pun intrebarea in numele unei prietene ale mele.Logodnicul ei este cetatean pakistanez dar locuieste in Marea Britanie pentru moment avand viza de lucru ... (vezi toată discuția)