Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Raman mereu blocat la granita cand incerc ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Raman mereu blocat la granita cand incerc sa trec ...

Buna ziua,
Raman mereu blocat la granita cand incerc sa trec prin poarta electronica cu pasaportul romanesc de cate ori intru sau ies din Marea Britanie. Mentionez ca pasaportul expira in 2029 si sunt in MB cu viza de munca. Ce pot face? Multumesc
Nu este clara problema... detaliati putin, ca de trecut treceti torusi. Erori la scanare se mai intampla, poate fizionomie nu mai e ca in 2019, poate mai e cate o eroare, nu stiu... spuneti-ne ceva, ca nu avem date sa va ajutam. Asta pe langa faptul ca ar trebui sa intrebati autoritatile responsabile din tara respectiva si nu pe noi...