Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, am fost intro relatie de 6 ani fara o luna. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, am fost intro relatie de 6 ani fara o luna. In ultima ...

Buna ziua, am fost intro relatie de 6 ani fara o luna. In ultima parte a relatiei ne-am casatorit pe o perioada de 1 an si 9 luni. Sotia nu a participat financiar. in cei 6 ani decat in proportie de 25-30 % si avand cont cu valoare mica a reusit sa-l ridice la aproximativ 40000 ron. in aceasta perioada.A cheltuit bani pe probleme medicale si transportul in excursi. Mentionex ca am avut conturi separate in tot acest timp.
In aceasta perioada nu am facut cumparaturi de bunuri.
Intrebarea mea esta dace poate sa solicite partaj in aceasta situatie?
Mentionez ca amandoi avem apartamente inainte de concubinaj, iar in apartamemtul meu unde am locuit am cumparat mobila si electrocaznice.
vreausastiu125, utilizator