Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... As vrea sa fug cu iubitul meu si eu am doar 16 ani ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

As vrea sa fug cu iubitul meu si eu am doar 16 ani ...

As vrea sa fug cu iubitul meu si eu am doar 16 Ani sar putea
De fugit de acasă e ușor, dar poliția te va aduce înapoi dacă părinții tăi cer ajutor. Sau, dacă și ei sunt un motiv din cauza căruia vrei să fugi - sunt violenți, nu îți asigură cele necesare vârstei (hrană, îmbrăcăminte, acces la educație etc.) -, vei fi dusă la un centru pentru minori ca să fii îngrijită corespunzător.
Iar iubitul tău va avea probleme mari dacă este major.