avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Doresc sa calatoresc ca singur parinte cu un copil ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Doresc sa calatoresc ca singur parinte cu un copil ...

Buna seara..
Doresc sa calatoresc ca singur parinte cu un copil minor, ce are rezidenta in UK, in Turcia din UK...
Oare imi trebuie procura de la
celalalt parinte sau doar pasaportul Romanesc si certificatul de nastere Britanic imi sunt suficiente?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Alte discuții în legătură

Copil cetatean britanic mariusdoroftei mariusdoroftei Buna ziua ,cine ma poate ajuta cu un sfat ,m-am stabilit in Uk din 2008 am o fetita de 2 ani care poseda pasaport britanic ,problema este ca nu sunt casatorit ... (vezi toată discuția)
Calatorie minor in franta rafaela2006 rafaela2006 doresc sa calatoresc cu fetita mea de 7 luni, in Franta. Sunt mama singura, nu am fost casatorita cu tatal copilului iar acesta nu a dorit sa stie nimic despre ... (vezi toată discuția)
Buletinul si pasaportul sunt expirate, locuiesc la londra si am vacanta planificata pentru turcia in iunie camdelasator camdelasator Am planificat o vacanta in Turcia inca de anul trecut, deja este platita. Eram constient ca imi expira actele de calatorie dar am aplicat pentru cetatenie ... (vezi toată discuția)