avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am născut acum o luna, cum pot face cerere pentru a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am născut acum o luna, cum pot face cerere pentru a beneficia de cardul pentru nou nascut? ...

Bună ziua am născut acum o luna cum pot face cardul pentru pampers la fetita?

Ultima modificare: Luni, 29 Iulie 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 11:14, 29 Iulie 2024
Buna ziua!
Daca va incadrati in lege,faceti cerere la primarie.
www.avocatnet.ro/articol_660...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot obține de la soțul meu pensie de întreținere și alocația de stat a copilului fără să introduc și acțiunea de divorț? Alexandra Cassandra Alexandra Cassandra Buna seara! In urma cu doua luni, sotul meu a parasit domiciliul comun. Timp de aproximativ o luna, acesta i-a adus minorei ( nascuta in timpul casatoriei ... (vezi toată discuția)
Alocatia de stat pentru copil corinavoicu corinavoicu am nascut fetita pe 13 februarie 2011.am depus actele pentru alocatia de stat in luna martie .incepand cu ce luna are dreptul fetita la alocatie?? eu,in ... (vezi toată discuția)
Alocatia copilului meu clamparustefan clamparustefan buna ziua am si eu o intrebare ,am o fetita nascuta in italia nu am beneficiat de nici o alocatie in italia si acum am depus actele pt alocatie in romania ... (vezi toată discuția)