Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Administratorul poate vinde un bun personal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Administratorul poate vinde un bun personal

Buna ziua, administratorul poate vinde un bun personal ( sub pragul de 2500lei) către firma ? Ce documente sunt necesare? . Multumesc
george-neagu, moderator
1. Evaluarea Bunului de un evaluator autorizat sau poate fi bazată pe prețuri de piață comparabile.
2. Aprobarea Tranzacției de AGA în procesul-verbal al ședinței.
3. Contract de Vânzare-Cumpărare
4. Recepția și Plata
5. Înregistrarea în Contabilitate