Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Am cumpărat porțiune de casă având ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Am cumpărat porțiune de casă având cadastru și ...

Bună ziua, Am cumpărat porțiune de casă având cadastru și cartea funciara lipsită de sarcini. Vechiul proprietar (in legatura de rudenie cu vecinul), in urma unui acord verbal a permis gratuit tranzitarea terenuli ce ne aparține acum. Vrând să ridic gard la limită proprietății, vecinul (care nu s-a ocupat să-și facă intre timp intrarea auto proprie) spune că nu pot să o fac întrucât el nu poate să-și facă intrare separată deoarece nu ii este permis să schimbe bordurile de la stradă cu altele mai joase și să modifice traseul de gaze. Ce să cred trebuie să suport trecerea lui perena și a câinelui ce-mi latră sub fereastră la orice oră?De mentionat ca in casa vecinului locuiesc doua familii deci deranjul e dublu.
teo98milan, utilizator
Trebuie vazute actele atunci, timpul trecut in care i s-a permis accesul astfel, vorbiti cu un avocat si tineti seama ca timpul nu curge in favoarea dv.