avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume copil cu resedinta in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume copil cu resedinta in strainatate

Buna ziua,
Avem un copil minor care poarta numele de familie al mamei. Urmeaza sa ne casatorim in aproximativ 2 luni si partenera mea va lua numele meu de familie. Care este procedura de a schimba numele de familie al copilului? Se poate face si in strainatate unde noi avem resedinta?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Recunoasterea paternitatii florinvelcu florinvelcu buna ma numesc florin.Asi dori ce anume trebui sa fac pentru recunoasterea paternitati copilului. Acum 9 anii am avut o relatie cu mama copilului din care a ... (vezi toată discuția)
Nume copil dupa casatorie Cornelia G Cornelia G Daca un barbat se casatoreste cu o femeie care are un copil,copilul trece automat si el pe numele barbatului dupa cununie?Daca nu care sunt posibilitatile de a ... (vezi toată discuția)
Schimbarea de nume a unui copil major tostsidis tostsidis Locuiesc in strainatate (roman cu domiciliul in strainatate) de la virsta de 12 ani deoarece mama mea s-a recasatorit aici si sintem o familie . Acum am virsta ... (vezi toată discuția)