Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna! Firma unde am fost angajat mi-a platit acum ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna! Firma unde am fost angajat mi-a platit acum cateva luni(Martie)atestatul ...

Buna! Firma unde am fost angajat mi-a platit acum cateva luni(Martie)atestatul pentru stivuitor.(nubam cerut eu s-au oferit ei)..am intrebat daca in cazul in care plec din firma va fi tras banii din salar sau daca trebuie sa stau un anumit timp la ei si mi-sa spus ca Nu...saptana trecuta m-au chemt sa imi scriu demisia pe motiv ca se inchide firma si nu am mai luat salarul acum in 30 ...poate sa traga banii pentru atestatul de stivuitor daca nu a fost mentionat nici un fel de criteriu (obligatie)?
Fara acordul dvs sau fara o hotarare judecatoreasca nu va poate retine vreo suma de bani.