Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am 2 propri si am primit o suma de banii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am 2 propri si am primit o suma de banii

Daca am 2 propri si am primit o suma de banii de la Google adsene ,poate opri toata suma?
george-neagu, moderator
Clientul e Google Adsense ,am plecat ca aveau anumite avantaje ,dar o sa revin la ING
Ce i de la BCR a virat banii la executor , executorul a virat banii la Creanta ,si acum BCR spune a ca facut o greseala si doreste banii inapoi de la executor ,doar ca executorul a virat banii ,ce este de facut in situatia asta ?
DutaCosti, utilizator
Stimate domnule Duta,

Va informam ca noul dumneavoastra mesaj a fost inregistrat la Banca Comerciala Romana S.A. sub referinta RCR00787950 din data de 26.08.2024.

Referitor la aspectele semnalate, va aducem la cunostinta faptul ca ne mentinem opinia transmisa ca raspuns la sesizarea nr. RCR00781879 din data de 02.08.2024.

Totodata mentionam ca, atat decizia de restituire, cat si decizia de stabilire a termenului la care se va efectua returnarea apartin executorului judecatoresc.

De asemenea, pentru o recuperare mai rapida a sumelor deja decontate, va recomandam sa va adresati executorului.

Va multumim pentru intelegere.

DutaCosti a scris:

Ce i de la BCR a virat banii la executor , executorul a virat banii la Creanta ,si acum BCR spune a ca facut o greseala si doreste banii inapoi de la executor ,doar ca executorul a virat banii ,ce este de facut in situatia asta ?

In final BCR va recomanda sa va adresati dvs direct executorului judecatoresc.
Si executorul a livrat banii la creanta ! :) Ca am sunat pe executor